DUYURULAR

ÜLKENİN İÇİNİ BOŞALTANLAR SATACAK Bİ ŞEY KALMAYINCA ŞİMDİ DE DEĞERLERİN İÇİNİ BOŞALTIYOR

08/11/2010


CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aşık Veysel’in dizeleriyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik söylediği sözlere Gülhane Parkı’ndaki Aşık Veysel heykelinin önünde yanıt verdi.

Gülhane Parkı’ndaki Aşık Veysel heykelinin önünde bir basın açıklaması yapan CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek; Başbakan Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi. Şiir sever, sanatsever bir başkanımız var diyen Şimşek; “Öyle ki, her fırsatta, eline mikrofon geçtiğinde kendini tutamaz; şiir okur, şarkı söyler. Hislenir, ağlar. Elbette bizim insani duygulara, sanatsal beğenilere söyleyecek bir sözümüz yok. Ama bunları politika malzemesi olarak kullanmaya kalkarsınız, insanlar da sizin samimiyetini sorgulama hakkına sahip olurlar. Söylediği ile yaptığı bir mi, diye sorarlar” diye konuştu.

Başbakanın geçmişten bugüne çeşitli toplantılarda okuduğu şiirleri tek tek sıralayan Şimşek; “Başbakan Ahmet Yesevi’den Hacı Bektaş’a, Pir Sultan’dan Hacı Bayram Veli’ye, Yunus Emre’den Mevlana’ya, Sababat Akkiraz’dan bestekâr Tatyos Efendi’ye, Cem Karaca’dan Ahmet Kaya’ya, Mehmet Akif’ten, Nazım Hikmet’e, Ahmedi Hani’den, Said-i Nursi’ye kadar herkesi anıyor” dedi.

İşine geldiğinde Başbakanın her kesimden, herkesten şiirler okuduğuna dikkat çeken Şimşek; “Uluslar arası toplantı, miting, Bakanlar Kurulu toplantısı, grup toplantısı fark etmiyor Başbakan için. Yeter ki bir çıkarı olsun. Bakanlar Kurulu toplantısında özelleştirme imzaları eksik mi kaldı ki, şiir okuyorsun? Nazım’dan şiirler okuyorsun, özgürlükten anladığın yok. Bir ağaç gibi tek ve hür, öğrencilerimizi polise coplatırcasına kardeşçesine” diye konuştu.Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!

Adaylık Açıklamam
Berhan Şimşek resmen başvurdu (Hürriyet)
Berhan Şimşek CHP'den aday adayı oldu
Berhan Şimşek kararını verdi (Cumhuriyet)
Berhan Şimşek: Türkiye büyük bir yol ayrımında.

Videolar


Twitter MesajlarıTakip Et